VISI PEPS Wire ImageVISI PEPS Wire ImageVISI PEPS Wire ImageVISI PEPS Wire Image

VISI PEPS-Wire

VISI PEPS-Wire obsahuje špičkovou technologii, PEPS Wire EDM, integrovanou v grafickém prostředí VISI a vyvinutou speciálně pro přesné strojírenství, nástrojářství a formařství a průmysl tvářecích, střižných a lisovacích nástrojů. VISI PEPS-Wire poskytuje plně automatizované rozpoznávání geometrických tvarů a technologických vlastností včetně konstantních i proměnných úkosů a 4osého obrábění přímo na 3D tělesech. Tvary se snadno a kvalitně obrábí díky kvalitním Wire EDM řezným drahám a prověřeným NC programům pro všechny Wire EDM stroje.

Bohatý rozsah CAD rozhraní.
VISI může pracovat přímo se soubory a daty z Parasolid, IGES, CATIA v4 & v5, Pro-E, UG, STEP, Solid Works, Solid Edge, ACIS, DXF, DWG, STL a VDA. Široký rozsah překladačů umožňuje uživateli pracovat přímo s daty téměř všech CAD systémů. Schopnost systému přeskočit vadné záznamy v průběhu importu umožňuje načítat i značně poškozená data. Systém umí snadno zpracovávat i velmi velké soubory a firmy zpracovávající složité konstrukce s výhodou využívají této schopnosti VISI CAD systému.

Intuitivní prostředí.

2 a 4 osé operace umožňují uživateli definovat parametry jako je například směr obrábění, automatické ofsetování, příjezdové a odjezdové pohyby, délku můstku, příjezdové a odjezdové vzdálenosti, způsoby příjezdu a další. U každého parametru je bitmapový obrázek, který ukazuje vliv daného parametru na výslednou řeznou dráhu.

Automatizované rozpoznávání.

Automatizované rozpoznávání vyvinuté speciálně pro Wire EDM zahrnuje  rozpoznávání děr, otevřených a uzavřených otvorů, úhlových otvorů (s konstantním nebo proměnným úhlem náklonu po obvodu), sukének a fazetek u matric, a dalších geometrických parametrů. To vše rozpoznává systém sám. Rozpoznané geometrické objekty se zapisují do geometrického stromu a jim se přiřazuje zvolená metoda obrábění a technologie.

Nástroje pro editaci.

Ve vlastním grafickém prostředí VISI je velmi snadné editovat rozpoznané geometrické tvary, v případě potřeby definovat synchronizační přímky pro 4-osé technologie. Toto je velmi užitečné v případě hlubokých matric. V prostředí VISI je možné využívat grafická interakční táhla, pomocí kterých snadno upravovat geometrii.

Vícenásobné můstky a jejich obrábění.

VISI PEPS-Wire umožňuje uživateli definovat na jednom kusu vícenásobné počáteční otvory obrábění. Systém umí automaticky vytvořit můstky poblíž startovacích otvorů. Ve VISI PEPS-Wire je možné zvolit několik různých metod bezobslužného obrábění. Pokud váš stroj vybaven automatickým navlékáním drátu, pravděpodobně budete chtít využívat bezobslužné obrábění, co nejvíce to bude možné. Bezobslužné obrábění probíhá automatickým provedením všech operací až na odříznutí můstků. Technolog má na výběr; například provedení hrubovacího řezání před dokončováním, kdy během hrubování jsou můstky ponechány, teprve po jeho ukončení odstraněny a dokončování probíhá nakonec. Alternativně je možné hrubovat a dokončovat, zatímco můstky a odpadový materiál zůstávají připojeny ke kusu a odstraněny na samotný závěr obrábění.

Ověřování řezné dráhy a simulace.

Hotová řezná dráha může být simulována na vyrenderovaném tělese včetně upínek a výsledné geometrie. Jakékoliv zjištěné kolize jsou na tělese zvýrazněny. Poté, co jsou můstky odstraněny, simulace vede operátora a graficky odstraňuje obrobek, věrně simuluje proces řezání na stroji. Proces ověření řezné dráhy také testuje, zda lze obrobek z polotovaru vyjmout. Dále lze porovnávat obrobek a cílovou geometrii, přitom systém zvýrazní zbytkový materiál pro další obrobení.

Databáze postprocesorů.

VISI PEPS-Wire podporuje rozsáhlý seznam EDM drátových řezacích strojů od všech známých výrobců, jako například Agie, Charmilles, Brother, Fanuc, Hitachi, Makino, Ona, Sodick, Seibu, Accutex, Mitsubishi a další. Pro stroje, které to podporují, jsou k dispozici také technologická data od výrobce stroje společně s JOB/script soubory pro Agie a CMD soubory pro Charmilles. Pokročilé postprocesory lze snadno konfigurovat, aby se přizpůsobily různým strojům a nastavením.

Strategie automatizovaného řezání.

VISI PEPS-Wire nabízí různé přednastavené obráběcí strategie pro automatizované řazení hrubovacích a dokončovacích řezů a řezů odstraňujících můstky pro přizpůsobení běžné dílenské potřeby, jako je "denní řezání s obsluhou" a "bezobslužné noční řezání". Mezi další vlastnosti patří:
  • Různé módy rohů pro stěny s proměnným úkosem: ostré, kuželové a s konstantním poloměrem
  • Různá bezpečná vzdálenost pro hlavní řezy a pro odstranění můstků
  • Dodatečné M-kódy zahrnující ‘Stop/Volitelné stop’, ‘Zapnutí/Vypnutí’ a ‘Odstřižení/Navléknutí’ drátu, které lze konfigurovat v každém bodě
  • Automatizovaná tvorba startovacího otvoru pomocí CAD bodů nebo uživatelem konfigurovatelné strategie počátečních otvorů
  • Sekundární výběr drátu pro podporované stroje
  • Inkrementální přejezd na body ku pomoci eliminování „stop po obrábění“ na hotovém dílu
  • Technologie automatického příjezdu a odjezdu, aby výkon generátoru nabíhal a klesal postupně